Ostatni kurs autobusów Jelcz PR 110
Redakcja: Wiesław Radzimski
Dodany: 18.11.2010
grafika

 

Jak już informowaliśmy Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne sp. z o.o. w Inowrocławiu wprowadziło do eksploatacji kolejne 4 nowe autobusy. Są to autobusy o napędzie gazowym CNG. W związku z tym przedsiębiorstwo wycofuje z eksploatacji najstarsze autobusy również zasilane CNG. Są to autobusy marki Jelcz PR 110 wyprodukowane w 1984 r., a później przerobione na napęd CNG. Służyły one mieszkańcom Inowrocławia 26 lat.

Były to autobusy produkowane na licencji francuskiej firmy Berliet i jak na tamte czasy bardzo nowoczesne. Autobusy tej marki, oprócz marki Ikarus były przez wiele lat podstawą komunikacji miejskiej w Polsce.

Teraz w Inowrocławiu autobusy marki Jelcz – Berliet przechodzą do historii. Zakończył się pewien etap modernizacji komunikacji miejskiej w Inowrocławiu. Przez ostatnie cztery lata, tylko w odnowę taboru tj. zakupy autobusów nowych, używanych jak i całkowitą odbudowę, przedsiębiorstwo i Miasto Inowrocław zainwestowało ok. 12 mln zł brutto.

Skutkuje to tym, iż Spółka posiada zmodernizowany tabor w 80% tj. 32 autobusy.

Średni wiek autobusów zmniejszył się do 7 lat i 7 m–cy, co plasuje firmę w czołówce krajowej.

W dniu 19. 11. 2010 r. autobus Jelcz PR 110 nr boczny 232 wyjedzie na ulice miasta po raz ostatni. Autobus będzie kursował na linii nr 21. Ostatni kurs (za darmo) zostanie wykonany na linii nr 21 - odjazd z ul. Łokietka o godz. 18.49 oraz kurs zjazdowy do zajezdni na linii nr 8 - odjazd z ul.Łokietka do dworca PKP o godz. 19.51.

232

Wyszukiwarka
rozwiń
m7xpL.png
Baner Facebook F.png
Baner_punkty.png
baner_260_75.png
logo_e-podroznik.JPG
logo-color-260-120_w_k.png
Rozklad_wizualizacja.png
Baner_www_Ebilet_black.png
Zobacz koniecznie »